Zvládání stresu a zásady psychohygieny

Akreditace MPSV: A2022/0683-SP/PC/PP/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

Pracovníci v sociálních službách, sociální pracovníci ale i další pomáhající profese jsou často vystaveni velké zátěži. Schopnost spolupráce v pracovním týmu, citlivá komunikace s klientem ale i rodinou klienta, řešit závažná dilemata plynoucí z pracovní role, práce se svými emoci – tyto všechny situace lze považovat za zátěžové a je třeba včas je rozpoznat a rozvíjet efektivní nástroje k jejich zvládání.

Úvodní část kurzu je zaměřena na obecné informace o stresu, stresorech, definování zátěžových situacích v sociálních službách. V další části se účastníci seznámí s příznaky stresu nejen na rovině tělesné, ale i emoční a myšlenkové. Nedílnou součástí programu jsou efektivní techniky psychohygieny – reflektování emocí, vědomé reflektování myšlenek nebo relaxační cvičení vedoucí ke snížení stresové zátěže, které si účastníci během kurzu vyzkouší. Cílem kurzu je, aby si účastníci zmapovali svou míru zátěže, její vliv na své zdraví, vztahy a práci a na základě těchto poznatků si vytvořili svůj individuální plán cesty ze stresu.

Rozsah

  • 8 hod (9 – 16:30h)
2 290 Kč

Cena kurzu

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Datum / čas Název kurzu a místo konání Pozn.
22.11.
9:00 - 16:30
Zvládání stresu a zásady psychohygieny Petr Fulier
MPSV, Praha

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat