Systemická zakázka a kreativní individuální plánování

Akreditace MPSV: A2023/0906-SP/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

„Existuje nemotivovaný klient nebo se jedná pouze o chybně definovanou zakázku?“ Takto by se dal shrnout obsah celého kurz, který připraví sociálního pracovníka na práci se zakázkou.

Cílem kurzu je, abychom dokázali definovat a popsat, co klient chce, co potřebuje, jakou podporu mu má sociální služba nabídnout. Získáme několik možností práce i se zdánlivě nemotivovaným klientem. Budeme pracovat v rámci modelu systemického přístupu, který tvoří jeden ze základních kamenů sociální práce v kontextu České republiky. Budeme pracovat se škálami, které nám pomohou se dobrat toho, co klient potřebuje, jak se cítí. Zároveň pomůžou pracovníkovi postavit model individuálního plánování tak, aby byl jednoduše uchopitelný a přehledný jak pro pracovníka, tak pro klienta, a byl v souladu s legislativou. Podíváme se na to, jak kreativně myslet, pracovat s myšlenkovými mapami a jak přistupovat k obtížně řešitelným příběhům, se kterými se setkáváme v praxi. Kurz mimo jiné nabídne teoretický rámec, naučí pracovníka úvod do aktivního naslouchání a uvede ho do základního modelu kladení otázek tak, aby získal informace, které potřebuje klient k naplnění své zakázky nebo ošetření svého příběhu.

Pro koho je tento kurz

Kurz je určen sociálním pracovníkům, manažerům v sociálních službách a dalším odborníkům v pomáhajících profesích.

Rozsah

  • 3denní kurz, 24 výukových hodin (9:00 – 16:30 hod.)
 Kč

Cena kurzu

 

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat