Střídavá péče a její úskalí

Akreditace MPSV: A2023/0903-SP/PC/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

Aktuálním trendem, podporovaným i mnohými nálezy Ústavního soudu, je hromadné svěřování dětí do střídavé péče.

Seminář se zabývá indikací vhodných, a kontraproduktivních, rodičovských kompetencí, pro to, aby byla střídavá péče ku prospěchu zdravému rozvoji dítětem včetně seznámení s fázemi psychorozvodu. Zohledňuje možné klady i zápory střídavé péče pro dítě i pro rodiče. Nabízí podněty k porozumění potřebám dítěte a možným projevům v jeho chování a prožívání. Seminář je zaměřen na zdůraznění zásadních vývojových úkolů podle jednotlivých etap psychosociálního vývoje a roli rodičů ve střídavé péči. Předkládá možnosti doprovázení rodin při poskytování sociálních služeb (odborného poradenství nebo sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi) v péči o rodiny v porozvodové situaci či rozchodu rodičů dítěte, a to i s ohledem na výkon role kolizního opatrovníka OSPOD.

Pro koho je tento kurz

Kurz je určen sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách a dalším odborníkům v pomáhajících profesích.

Rozsah

  • 1denní kurz, 8 výukových hodin (9:00 – 16:30 hod.)
2 290 Kč

Cena kurzu

 

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat