Sebepoškozování u dětí a mladistvých

Akreditace MPSV: A2021/1405-SP/PC/PP/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

pouze ONLINE

Sebepoškozování dětí a mladistvých je fenomén s narůstající tendencí.

Během osmihodinového kurzu získají účastníci teoretické znalosti k tomuto citlivému tématu (rizikové faktory a spouštěče sebepoškozování, náhled na sebepoškozování jako závislostní chování). Praktická část kurzu je zaměřena na účinné způsoby pomoci (postoje, které mohou účastníkům ulehčit práci se sebepoškozováním, metody uzavírání kontraktu o neubližování si během hovoru, zlepšení komunikačních dovednosti, jasné vymezení vhodných a nevhodných strategií, účinné a ověřené způsoby pomoci – od úlevových metod po směrování na odbornou pomoc). Účastníci si budou moci získané vědomosti prakticky vyzkoušet a upevnit. Odnesou si přehledný „kapsář“ úlevových metod a zároveň se naučí s těmito metodami pracovat. V průběhu kurzu jsou účastníci vedeni tak, aby si uvědomovali, při jakých činnostech můžou získané informace a dovednosti využívat.

Pro koho je tento kurz

Kurz je vhodný zejména pro sociální pracovníky. Z kurzu můžou čerpat poznatky také pracovníci v sociálních službách, jelikož i oni můžou přijít do kontaktu s klientem, který se sebepoškozuje. První dobře nastavený kontakt může hrát důležitou roli v dalším postupu.

Forma výuky

Výuka probíhá distanční formou.

Rozsah

  • 1-denní kurz, 8 výukových hodin (8:30 – 16:00 hod.)
1 950 Kč

Cena kurzu

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Datum / čas Název kurzu a místo konání Pozn.
26.10.
8:30 - 16:00
ONLINE KURZ: Sebepoškozování u dětí a mladistvých Lenka Ottová, MPSV, online
4.12.
8:30 - 16:00
ONLINE KURZ: Sebepoškozování u dětí a mladistvých Lenka Ottová, MPSV, online

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat