Psychohygiena, zvládání stresu a syndrom vyhoření

Akreditace MPSV: A2023/0907-SP/PC/PP/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

Kurz představuje intenzivní program zaměřený na posílení psychického zdraví a efektivního zvládání stresu v každodenním životě. Kurz se zabývá různými aspekty psychohygieny, která je důležitá pro udržení psychické rovnováhy a prevenci syndromu vyhoření.

Účastníci kurzu se seznámí s různými technikami a strategiemi pro zvládání stresu a budování odolnosti vůči němu. Během kurzu se probírají konkrétní metody relaxace, jako je meditace, hluboké dýchání a vizualizace, které pomáhají uvolnit napětí a podpořit duševní klid. Účastníci pochopí příčiny a naučí se rozpoznávat příznaky syndromu vyhoření a získají nástroje k prevenci a řešení tohoto stavu. Důraz je kladen na sebereflexi, rozvoj sebeuvědomění a strategii pro efektivní řízení pracovního i osobního života. Kurz je interaktivní a obsahuje praktická cvičení, diskuse a skupinovou práci, které umožní účastníkům aplikovat a procvičovat naučené dovednosti v reálných situacích. Cílem kurzu je posílit osobní resilience, zlepšit kvalitu života a vytvořit udržitelné strategie pro udržení psychické pohody v moderním a náročném světě. Po absolvování kurzu budou účastníci vybaveni praktickými nástroji a znalostmi, které jim pomohou efektivněji zvládat stresové situace a chránit své duševní zdraví.

Pro koho je tento kurz

Kurz je určen sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, pečovatelům a dalším odborníkům v pomáhajících profesích. Kurz je vhodný pro profesionály, kteří se chtějí aktivně starat o své psychické zdraví a rozvíjet dovednosti pro zvládání stresu a vyhnutí se syndromu vyhoření.

Rozsah

  • 2denní kurz, 16 výukových hodin (9:00 – 16:30 hod.)
3 950 Kč

Cena kurzu

 

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat