Myšlenkové mapy – kreativní nástroj v sociální práci

Akreditace MPSV: A2021/1214-SP/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

NOVÝ KURZ

Myšlenkové mapy se řadí mezi kreativní formy moderní sociální práce, která efektivně rozvíjí individuální práci s dětským nebo dospělým klientem. Jedná se o techniku, která vylepšuje myšlení, paměť, kreativitu, koncentraci ale i komunikační dovednosti a přispívá tak výrazně k osobnímu rozvoji. Učí pracovníka se na obtížnou situaci dívat novými způsoby nebo z jiného úhlu. Představuje nové trendy ve vzdělávání a podpoře klientů.

Cílem kurzu je seznámit účastníky s touto moderní technikou. Vysvětlit, jak myšlenkové mapy fungují, jak je vytvářet a jak je v různých situací používat. V sociální práci je technika ideální k tvorbě zakázky, zápisu, řešení problémů nebo ji lze použít k moderním způsobům vedení klientské intervize. Součástí kurzu bude i praktický nácvik myšlenkového mapování v uvedených situací.

Pro koho je tento kurz

Myšlenkové mapy jsou vhodným nástrojem jak pro manažery v sociálních službách, tak i pro běžnou klientskou práci.

Forma výuky

Teoretická část kurzu bude probíhat formou interaktivní přednášky s využitím příkladů z praxe. Praktická část bude věnována nácviku technik a myšlenkového mapování.  Každý blok bude zakončen reflexí a diskuzí prožitého či poznaného.

Rozsah

  • 8 hod (9:00 – 16:30h)
2 290 Kč

Cena kurzu

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Datum / čas Název kurzu a místo konání Pozn.
5.10.
9:00 - 16:30
Myšlenkové mapy - kreativní nástroj v sociální práci Petr Fulier
MPSV, Praha

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat