Individuální plánování s klientem v závěru života

Akreditace MPSV: A2023/0901-SP/PC/PP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

Zákon o sociálních službách nám mimo jiné udává, že pomoc a podpora má vycházet ze skutečných potřeb klienta. Průběh služby se má plánovat s každým klientem dle jeho osobních potřeb, cílů a schopností.

Ale jak plánovat službu s klientem, který umírá? Ano, i v tomto období se má péče zaměřovat na život a jeho kvalitu. Kdy je ten pravý čas začít s klientem a jeho rodinou mluvit o tom, jakou péči by si přál v závěru života? Jak se ptát na klientovy cíle a potřeby v tomto životním období? Jak komunikovat s rodinnými příslušníky? Mnoho dalších otázek si kladou pracovníci v soc. službách napříč cílovými skupinami a formami poskytovaných soc. služeb. Všechny tyto otázky souvisí s procesem individuálního plánování. Smrt a umírání se netýká jen seniorů v pobytových službách. Způsob pomoci a podpory pak bude odvislý od konkrétní služby. Cílem kurzu je poskytnout sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách a dalším odborníkům v pomáhajících profesích vhled do problematiky individuálního plánování s klientem v závěru života. První část kurzu představí teoretické aspekty doprovázení v umírání, základní východiska pro sestavení plánu péče se zaměřením na potřeby v závěru života: psycho-bio-socio-spirituální rozměr péče, práce s emocemi, a to i vlastními. V druhé části budou představeny kazuistiky a příklady z praxe zaměřené na vytváření plánu péče. Účastníci budou vedeni k diskusi na téma hodnot a přání v závěru života a sebereflexi nejen nácvikem vedení rozhovoru prostřednictvím modelových situací.

Pro koho je tento kurz

Kurz je určen sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách a dalším odborníkům v pomáhajících profesích.

Rozsah

  • 1denní kurz, 8 výukových hodin (9:00 – 16:30 hod.)
2 290 Kč

Cena kurzu

 

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat