Hlas jako nástroj komunikace

Akreditace MPSV: A2019/0672-SP/PC/PP/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

Jedním z hlavních nástrojů sociálních pracovníků a dalších pracovníků pomáhajících profesí je hlas a dech. A to hned v několika rovinách. Práce s dechem dlouhodobě i okamžitě ovlivňuje vývoj krizové situace, míru stresové zátěže, dopad situace na fyzické i psychické zdraví. Schopnost ovládat svůj hlas zase ovlivňuje naši interakci s okolím. Hlasem můžeme uklidnit sebe i druhého. Jeho upevněním zlepšujeme své vystupování, sebevědomí, dodáváme tak i druhým pocit bezpečí, klidu a stability, což jsou dovednosti potřebné pro všechny pracující s lidmi a vyskytující se v krizových situacích. Uvědomění si svých hlasových a dechových stereotypů má dopad na naše zdraví, soukromé i pracovní interakce.

Cílem kurzu je rozvíjet u účastníků schopnost zvládat náročné situace pomocí práce s hlasem a dechem. Nabídnout účastníkům nástroje na upevnění hlasu, zlepšení dechových stereotypů a náměty, jak využívat hlas a dech pro sebe a svou práci. Kurz obsahuje teoretické části k uvědomění si fyzických i psychických dopadů nesprávných hlasových a dechových stereotypů. Dále náhled na působení hlasu na mezilidskou interakci a práci s lidmi. V hlavní rovině účastník objevuje svou dechovou kapacitu, dechový stereotyp a učí se praktická cvičení ke zlepšení. Další část mu nabízí nástroj k pravidelnému praktickému nácviku práce se svým dechem pomocí zpěvu a hlasových cvičení. 

Pro koho je tento kurz určen

Sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, ale i dalším pomáhajícím profesím.

Témata kurzu

  • Hlas a dech v pracovním životě
  • Využití nástroje „dechu“, dechový stereotyp
  • Vliv hlasu a dechu na prožívání a vývoj krizových a náročných situací
  • Propojení hlasu a dechu
  • Zpěv jako způsob zlepšení práce s hlasem

Forma výuky

Forma kurzu je praktická a interaktivní.

Rozsah

  • 8 výukových hodin, 1denní kurz (9:00 – 16:30)
1 600 Kč

Cena kurzu

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat