Efektivní komunikace a rodinná diagnostika pro pracovníky sociálně-právní ochrany

Akreditace MPSV 2017/0105-SP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

V tuto chvíli neplánujeme realizaci  uvedeného 64hodinového výcviku, jelikož současná akreditace vyprší na začátku roku 2021. Připravujeme novou žádost o akreditaci vzdělávacího programu v modifikované verzi.

Anotace výcviku

64hodinový výcvik je určen pracovníkům organizací s pověřením sociálně-právní ochrany dětí. Kurz nabízí nástroje profesionální komunikace, které potřebují, aby mohly mapovat situaci dětí v rodině/zařízení, stanovovat zakázky a cíle spolupráce s rodinou. Účastníci se naučí strukturu vedení rozhovoru, sjednání cíle s dětským či dospělým klientem. Na modelových situacích si získané informace vyzkoušejí v praxi a na dalších setkáních je budou prohlubovat o zásady komunikace v obtížných situacích (jednání s konfliktním rodičem, atakování pracovníka, manipulativní chování, motivace málomluvného dítěte, aj.)

Část výcviku je věnována i specifiku zjišťovacího rozhovoru s dítětem při podezření na  týrání či zneužívání. Poslední kapitolu vyplní základy diagnostiky rodinných vztahů, seznámení se užitečnými metodami, aby nemusel pracovník spoléhat jen na svůj subjektivní dojem, ale měl v rukou i další nástroje. Účastníci si všechny metody vyzkouší a získají speciální osvědčení o zácviku v těchto metodách.

Kurz vychází s potřeby nových pracovníků organizací, které se rozhodly uzavírat dohody s pěstouny a jejich úkolem je profesionálně s rodinami spolupracovat, doprovázet děti v procesu adaptace do nové rodiny a vyhodnocovat, jak se dětem v rodině daří. Výcvik je koncipován dále pro pracovníky orgánů SPOD, azylových domů, zařízení pro okamžitou pomoc dětem, aj.

 Výcvik je 8denní (64 hodin) rozložený na několik setkání v Praze.

Témata výcviku

  • Komunikační dovednosti
  • Práce s emocemi a s tělem
  • Struktura rozhovoru
  • Sjednávání zakázky a vyhodnocování pokroku
  • Krizová intervence a zásady v obtížných situacích
  • Zjišťovací rozhovory s dítětem při podezření na syndromu CAN
  • Trénink základních metod diagnostiky rodinných vztahů
  • Etika využívání diagnostických metod
  • Kazuistiky

Forma výuky

Zážitková pedagogika, psychologické hry a techniky, modelové situace, doplněno o interaktivní přednášky s využitím příkladů z praxe a nácviky dovedností.

Rozsah

  • 8denní kurz, 64 výukových hodin (8x 9:00 – 16:30)

Cena kurzu

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat