Doprovázení v čase umírání – úvod do tématu

Akreditace MPSV: A2023/0449-SP/PC/PP/VP

Objednávka kurzuTermíny-přihlášení

Smrt, jakožto nevyhnutelná životní událost, se dříve či později dotkne každého z nás. Než se ocitneme v roli toho, kdo umírá, zažijeme pravděpodobně chvíle, kdy končí život někoho nám velmi blízkého. Taková zkušenost se nevyhýbá ani dětem. Jak ale podpořit v tomto těžkém období ty, kterým někdo umírá? Jak být oporou umírajícímu? A jak si poradit s vlastními emocemi?

Cílem kurzu je poskytnout sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, pedagogům a dalším odborníkům pracujícím s dětmi a rodinným systémem, včetně pracovníků v pobytových zařízeních sociálních služeb, vhled do problematiky umírání, jedinečnosti prožívání jednotlivých členů rodiny, včetně dětí. První část kurzu představí teoretické aspekty doprovázení v umírání, proces smiřování se závažnou zprávou, základní východiska pro sestavení plánu péče, vedení rozhovoru s jednotlivými členy rodiny, jak podpořit dospělé v komunikaci s dítětem, jak hovořit s umírajícím i s tím, kdo zůstane, práce s emocemi, a to i vlastními. V druhé části kurzu budou představeny kazuistiky a jednotlivé příklady z praxe zaměřené na vytváření plánu péče. Účastníci budou vedeni k diskusi na téma hodnot a přání v závěru života a sebereflexi nejen nácvikem vedení rozhovoru prostřednictvím modelových situací.

Pro koho je tento kurz

Pro odborníky, kteří pracují s dětmi a rodinným systémem: sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, pracovníci sociálně-právní ochrany dětí, pedagogové.

Forma výuky

Teoretické části kurzu budou probíhat formou  přednášky s využitím příkladů z praxe. Hlavní metodou praktické části kurzu bude nácvik dovedností a vedení rozhovoru s dítětem a s členy rodiny. Každý blok bude zakončen reflexí a diskuzí prožitého či poznaného.

Rozsah

  • 8 hod (9:00 – 16:30h)
2 290 Kč

Cena kurzu

Termíny kurzů – možnost přihlášení

Datum / čas Název kurzu a místo konání Pozn.
12.12.
8:30 - 16:00
NOVÝ ONLINE KURZ: Doprovázení v čase umírání - úvod do tématu Sona Skvareninova,
MPSV, online

Aktuálně není vypsán žádný termín kurzu. Máte-li zájem o informaci v momentě, kdy bude vypsán nový termín kurzu, prosím zanechte nám zde svůj e-mail:

Odeslat

Objednávka kurzu pro organizaci

Máte-li zájem o kurz na objednávku pro kolektiv pracovníků přímo ve vaší organizaci, prosím zanechte nám zde svou e-mailovou adresu. Ozveme se Vám.

Odeslat