Štefan Schwarc

psychoterapeut, supervizor, kouč, školitel

Ve Velkém voze Sever školím:

  • Hranice a konflikt v pomáhajících profesích

Moje vzdělání:

Vystudoval jsem učitelství teologie a od roku 2006 jsem se věnoval studiu psychoterapie nejprve pod vedením Jitky Vodňanské (SUR), dále Františka Matušky (strategická, ericksoniánská hypnoterapie, systemická psychoterapie). Posledním terapeutickým výcvikem jsem prošel v USA u Dr. Stephena Gilligana, Generative trance work a Hero’s Journey.

Kde jsem získal zkušenosti:

Od roku 2006 jsem pracoval na poli primární prevence. Pracoval jsem tak s ohromným množstvím tříd, dětí a pedagogů. Od roku 2008 pedagogy vzdělávám v zážitkové pedagogice, psychologických dovednostech a strategickém výchovném myšlení. Realizoval jsem desítky krátkých i rozsáhlých školení pro dospělé a pedagogy po celé Evropě. Studoval jsem techniky práce s mládeží v evropských zemích a také jsem organizoval školení pro pedagogy z celé Evropy a to v ČR ale i v Irsku, Německu, Rumunsku a Slovensku. Od roku 2015 je mojí pracovní součástí také individuální psychoterapie ve strategickém-ericksoniánském přístupu. Od roku 2017 vedu vlastní dvouletý výcvik v Terapii zážitkem, jde o unikátní spojení zážitkové pedagogiky a strategické terapie. Dlouhodobě se zabývám psychoterapií, hypnózou, transem v jeho všemožných podobách. Vedu kurzy cesty hrdiny, které jsem studoval v USA u dr. Gilligana a ve Skotsku a u Breta Stephensona v ČR.  Navíc se zabývám přechodovými rituály a mytologií a v praxi již 9 let spolupracuji s lakotským průvodcem Jorgem Redtailhawkem při přípravách a provázení v rituálu Vision questu a indiánských potních chýší.

Co mě v mé práci inspiruje:

Vidět člověka, který zjistil, že cítí svůj dar života.

Co mi dělá radost v životě:

Rodina, četba odborné a mytologické literatury a poezie, psychoterapie, být a pomáhat při rozvoji lidí, saunování, běh, hudba zejména má skupina Shivers, příroda a vzdělávání se.