Robert Pik

Lektor, konzultant a facilitátor

Ve Velkém voze Sever školím:

  • Obrana proti manipulaci

Moje vzdělání:

…je rozličné. V rámci klasického vzdělávání jsem nejprve studoval Rekreologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde jsem se dostal k zážitkové pedagogice, a poté Andragogiku na Univerzitě J.A.Komenského v Praze. V průběhu praxe jsem absolvoval řadu tréninků v oblasti komunikace, facilitace, řešení konfliktů a vedení lidí. Hodně jsem se také naučil prostřednictvím různých zážitkových akcí, případně skrze méně „tradiční“ zkušenosti, jako holotropní dýchání.

Kde jsem získal zkušenosti:

Zkušenosti spojené se sociální oblastí a facilitací jsem získal v několika projektech. První velkou lekcí pro mě bylo působení vychovatel, kde jsem se zaměřoval na práci s mládeží, především ze sociálně ohrožených skupin. Následovala praxe o oblasti školství, kdy jsem působil jako metodik dalšího vzdělávání na Středisku služeb školám. Zároveň jsem založil o.s. Velký vůz Brno a realizoval vzdělávání pro pracovníky neziskových organizací v sociální oblasti. Také jsem vedl programy pro několik romských organizací. Druhým rozsáhlým zdrojem zkušeností je lektorská práce v oblasti firemního vzdělávání, kterému jsem se věnoval od roku 2004.

Co mě v mé práci inspiruje:

Inspirujeme mně práce s lidmi. Když vedu trénink, rád sleduji, jak si lidé rozšiřují své obzory a získávají nové dovednosti. A stejně úžasné je to, že se v průběhu každého tréninku učím já sám, dozvídám se nové věcí a poznávám příběhy a zkušenosti jiných lidí.

Co mi dělá radost v životě:

Zvířata, stromy, lidí. Výsledky, když se věci daří. Blbnutí s dětmi. Tanec, dobrá hudba, světlo svíčky, dobrá knížka…