Lucie Žalská Kneslová

lektorka, koučka, sociální pracovnice, lektorka zážitkové pedagogiky, terapeutka pro děti i dospělé

Ve Velkém voze Sever školím

  • Zvládání náročných situací v komunikaci
  • Zážitková pedagogika ve vzdělávání v sociálních službách
  • Problematika příbuzenské pěstounské péče
  • Obrana proti manipulaci

Moje vzdělání

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu sociálně právní v Brně, Sociální práci na UK a Pražské vysoké škole psychosociální. Jsem absolventkou ročního koučovacího výcviku a frekventantkou dlouhodobého výcviku v práci s traumatem. V průběhu praxe jsem absolvovala řadu výcviků a tréninků zaměřených na specifika práce s různými cílovými skupinami, výcvik v krizové intervenci nebo kreativních metodách práce s klienty.

Hodně jsem se také naučila prostřednictvím různých zážitkových akcí, kde jsem si „mohla sáhnout na prožitkovou zkušenost ne jen teorii.“

Kde jsem získala zkušenosti

Moje praxe sociální pracovnice začínala v utajeném azylovém domě pro ženy, oběti domácího násilí, kde jsem pracovala s klientkami jak na zlepšení jejich sociální tak i psychické situace. Velkou výzvou a zároveň inspirací pro mě byla práce s mladistvými v nízkoprahovém klubu a diagnostickém ústavu. Jako zvídavá žena jsem hledala další možnosti podpory klientů na jejich cestě. Novým nástrojem se pro mě stal koučink. Otevřel mi cestu zajímavých možností při práci s klientem.

Po doplnění terapeutického vzdělání jsem se začala věnovat jako terapeutka a sociální pracovnice podpoře studentů s duševním onemocněním. Ve své soukromé koučovací a terapeutické praxi pracuji s dětmi i dospělými.

V lektorské práci pro mě byly zásadní zkušenosti s pořádáním akcí v oblasti zážitkové pedagogiky (děti i dospělí), teambuildingů, adaptačních kurzů pro studenty, lektorování koučovacího výcviku a inspirace od zkušenějších kolegů.

Co mě v mé práci inspiruje

Odvaha klientů začít žít a dělat věci jinak, odhodlání pracovníků a terapeutů klienty na nových cestách podporovat, motivovat a doprovázet.

Co mi dělá radost v životě

Užívám si pohyb, vycházející a zapadající slunce, akrojógu, čtení dobré knihy a setkání všeho druhu.

Jak jsem své zkušenosti ještě zúročila (čeho jsem spoluautorkou)

  • Příručka ke kurzu Zvládání náročných situací v komunikaci
  • Výcvik instruktorů zážitkové pedagogiky KVIK, Velký vůz
  • Vícedenní kurz sociálních dovedností, Velký vůz
  • Adaptační kurzy a teambuildingové programy
  • Další workshopy na témata sociálních, komunikačních a lektorských dovedností, seberozvoje, pohybových a tanečních prostředků aj.