Online akreditované kurzy

ONLINE AKREDITOVANÉ KURZY

Vzhledem k epidemiologické situaci:

  • MPSV umožňuje realizovat  všechny akreditované  programy podle § 117a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,  distanční formou on-line.
  • MŠMT umožňuje realizovat změnu formy u programů průběžného vzdělávání (§ 10 vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků) akreditovaných v systému DVPP v prezenční formě na formu distanční.

Aktuální přehled plánovaných ONLINE kurzů naleznete v našem KALENDÁŘI KURZŮ


IINSTRUKCE PRO PŘIHLÁŠENÍ K ONLINE KURZU   

K připojení potřebujete počítač s internetem, reproduktor a webovou kameru (notebooky toto mají automaticky).  Účast je možná i bez webové kamery, jen Vás nebude moci vidět lektor, ani ostatní účastníci. Naše on-line semináře probíhají na platformě Live Webinar, která funguje na všech hlavních prohlížečích (Chrome, Firefox, Internet Explorer a jiné) a není potřeba nic instalovat do počítače.

Doporučujeme se připojit k semináři 15 minut před začátkem, abyste si vyzkoušeli, že vše funguje, jak má. Pak se můžete ještě odpojit, nebo zůstat připojení, a jít si třeba uvařit čaj. Naším cílem je zjistit, že se Vám vše podařilo, abychom pak mohli začít společně a včas.

Pokud budete mít problémy s připojením k semináři před jeho začátkem nebo nějaké potíže v jeho průběhu, můžete kontaktovat Lukáše Kučeru na telefonu 777 023 247, který bude po celou dobu k dispozici jako technická podpora a také bude sledovat chat.

Jak se připojit?

  • Na online seminář se přihlásíte kliknutím na odkaz, který jsme Vám zaslali mailem. Případně můžete odkaz zkopírovat do okna prohlížeče.
  • V prohlížeči se Vám objeví okno, ve kterém zadáte své celé jméno a kliknete na modré políčko „OK“.
  • V dalším okně kliknete na modrý obdélník s nápisem „Request Entry Knock, Knock“. Tím nás informujete, že jste připraveni vstoupit. A my Vás vpustíme dovnitř.

Krátké instruktážní video pro přihlášení na online kurz: zde


PRŮBĚH SEMINÁŘE

On-line kurz bude probíhat v prostředí Live Webinar. Část kurzu bude probíhat v prezentačním módu, kdy lektor vykládá s využitím prezentace (uvidíte velké okno s prezentací a malé okno s videem lektora a okénko chatu) či bez prezentace (vidíte video lektora a okénko chatu). V tomto módu nebudete moci do prezentace hlasově vstupovat (budete mít ztlumené mikrofony). Budete moci posílat své dotazy a komentáře písemně prostřednictvím chatu.

V rámci kurzu budete dostávat i zadání pro individuální práci a dostanete prostor pro moderované sdílení s lektorem a ostatními účastníky.  Výuka bude probíhat v 90 minutových blocích, oběd plánujeme mezi 11:45 a 12:45 s tím, že se může +-15 min posunout. Více o průběhu kurzu a fungování v daném on-line prostředí se dozvíte na začátku kurzu.