Využití facilitace v sociální práci

Datum: 9.11. - 10.11.
Čas: 9:00 - 16:30

Místo konání:
Chomutovská knihovna
Palackého 4995
Chomutov

Akreditace MPSV: A2020/0332-SP/VP

Lektor: Mgr. Miroslav Jan Šramota

2 denní, 16 výukových hodin

Anotace: Dvoudenní kurz nabízí účastníkům trénink principů facilitace, které jsou použitelné v jakémkoliv kontextu situace, kdy se musí dojít k cíli/dohodě zúčastněných. Nahlédneme do tajů skupinové dynamiky a možností, jak ji řídit, do tajů typologie účastníků setkání a naučíme se vhodným reakcím neutrální role facilitátora. Modelové situace tréninku budou zaměřeny především na vedení případových konferencí, asistovaná setkání všeho druhu a řízení emočně vypjatých setkání několika stran.

  • Domluvit se s rozhádanými rodiči v rozvodovém řízení na péči o děti?
  • Pomoc všem zúčastněným zvládnout setkání po letech odloučení například mezi dítětem žijícím v NRP a jeho biologickou rodinou?
  • Účinně asistovat styku dítěte a jeho problematického rodiče?
  • Vést případové konference k dosažitelné dohodě?

Všechny tyto situace spojuje slovo „dohoda“ a tyto situace potřebují schopného moderátora, kterému se podaří dovést jednotlivé strany ke společnému cíli. Této činnosti říkáme facilitace (z překladu „usnadnění“)

Přihlásit se

Událost je již obsazena, pokud nám sdělíte Váš email. kontakt na sever@velkyvuz-sever.cz, budeme Vás evidovat jako náhradníka a kontaktujeme Vás, pokud se nějaké místo uvolní. Děkujeme. Vážíme si vašeho zájmu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Soukromý a jeho autorem je entry. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.